2015-2016 – Büro Teknolojileri – Vize Sınavı

1. İşletmelerin ürettikleri malları dünyanın her tarafına ihraç edebilmeleri, hammadde ve malzemeleri ucuza temin edebilmeleri aşağıdakilerden hangisi kapsamında ele alınır?

Doğru! Yanlış!

2. Aşağıdakilerden hangisi üretim sisteminin yapısında yer alan “dönüşüm aşamasının” unsurlarından biridir?

Doğru! Yanlış!

3. Şubesiz bankacılık, e-devlet gibi uygulamalar aşağıdaki bürolardan hangisi kapsamında yer alır?

Doğru! Yanlış!

4. Büro faaliyetleri sonucundaki kârlılık, etkin hizmet ve müşteri memnuniyeti aşağıdakilerden hangisi kapsamında değerlendirilir?

Doğru! Yanlış!

5. Büro ortamlarının bugünkü durumuna gelmesinde aşağıdakilerden hangisinin önemli etkisi olduğu söylenemez?

Doğru! Yanlış!

6. Aşağıdakilerden hangisi elektronik ticaretin yaygınlaşmasının nedenlerinden biri değildir?

Doğru! Yanlış!

7. Google firmasının, çevrimiçi haberleşme amacıyla geliştirdiği, anlık ileti gönderimi, görüntülü ve sesli konuşma özelliklerine sahip yazılımı aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru! Yanlış!

8. Elektronik imza kullanıcılarına sağlanan özelliklerden hangisi “verinin izinsiz ya da yanlışlıkla değiştirilmesini, silinmesini ve veriye ekleme yapılmasını önlemek” amacını kapsamaktadır?

Doğru! Yanlış!

9. Sosyal ağ sitesi olmasının yanında iş hayatına yönelik olmasıyla diğerlerinden farklılaşan sosyal medya aracı aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru! Yanlış!

10. Aşağıdakilerden hangisi iş hayatında sosyal medya kullanımının faydalarından biri değildir?

Doğru! Yanlış!

11. Google’da arama yapılan terimlerle alakalı reklamlar gösteren sistemin adı nedir?

Doğru! Yanlış!

12. Genellikle haber sağlayıcıları, bloglar ve podcastlar tarafından kullanılan, internet siteleri tarafından yayınlanan içeriklerin tek bir ortamdan topluca izlenebilmesine olanak sağlayan dosya formatına ne ad verilmektedir?

Doğru! Yanlış!

13. Vatandaşlara devlet tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda sunulması aşağıdakilerden hangisi ile sağlanmaktadır?

Doğru! Yanlış!

14. Google akademik aramaları hangi site ile yapılmaktadır?

Doğru! Yanlış!

15. Öğretmen ve öğrencinin aynı ortamda ve aynı anda bulunmalarına gerek kalmadan, İnternet teknolojileri aracılığı ile gerçekleştirilen eğitim ve öğrenim faaliyetlerine ne ad verilir?

Doğru! Yanlış!

16. Proje yönetimi veya proje planlamasını, işletmenin satın alma, üretim, insan kaynakları, pazarlama gibi diğer fonksiyonlarıyla birleştiren proje yönetimi yazılımı türü aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru! Yanlış!

17. Belli bir amaç için bir araya gelmiş insanlar arasında tekrar edilebilir, çerçevesi belli bir ortak çalışma ortamı yaratmak üzere oluşturulmuş, üzerinde ayarlamalar yapmaya uygun yazılım setine ne ad verilir?

Doğru! Yanlış!

18. Aşağıdakilerden hangisi görüntülü konferans sisteminin bileşenlerinden biri değildir?

Doğru! Yanlış!

19. Projektörde kontrast oranı aşağıdakilerden hangisi ile ilgilidir?

Doğru! Yanlış!

20. Bilgisayar, projektör ve elektromanyetik ya da basınca duyarlı yazı tahtasından oluşan bir sistem aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru! Yanlış!

2015-2016 - Büro Teknolojileri - Vize Sınavı
Durumun hiç iyi gözükmüyor. Çalışmanız gerekiyor. Hem de çok ve kaliteli çalışmanız gerekiyor. Çalışmadan, emek sarfetmeden kim başarılı olmuş ki sen olacaksın. Tembelliği bırakıp, çalışmaya başla. Hemen şimdi… Acele et, zaman çabuk geçiyor… Unutma; Başarı, hazırlık ve fırsatın buluştuğu yerdir.
Herhalde dersine şöyle bir bakıp geçmişsin. Çalışacaksın, çalışmadan olmaz. Emek sarfetmeden hiç olmaz. Çalışırsan başarılı olmaman için hiçbir sebep yok. Başarı, her gün tekrarlanan küçük çabaların toplamıdır. Vaktin mi yok? Hiç sanmıyorum. Telefona, televizyona ayırdığın zamanın azını derslerine ayırırsan bu iş olur ve olacaktır. Neden olmasın ki? Çok geç değil…
Sonuca göre durumunuz orta hallice gözüküyor. Ne iyisin ne de kötüsün diyebiliriz… Böyle de olmaz deyip hatanı telafi etmek için, kendine söz vermelisin. Daha başarılı olmanın yolu çalışmaktan, emek sarfetmekden geçiyor. Bunu unutma… İnat et ve başar. Başarmak için kendi iradenizin her şeyden çok daha önemli olduğunu asla unutmayın. Başarmak senin de hakkın...
Durumunu değerlendirecek olursak, iyiye yakınsın. Ama zirvede de değilsin. Niye değilsin? Biraz daha çaba gösterirsen, daha başarılı olacaksın gibi gözüküyor. Bundan sonra daha iyi olacağım, daha çok çalışacağım diye kendine söz ver ve inatla, azimle yoluna devam et. İnsan bir şeyi ciddi olarak istemeye görsün, hiçbir şey erişilemeyecek kadar yükseklerde değildir. Daha iyi olacaksın, emin olunuz…
Gayet iyi durumdasın ve başarılısın. Ancak, bu sonucu görüp de kendini bırakma. Başarının devamlı ve düzenli, kaliteli bir çalışmanın sonucunda geldiği hiç unutma. Her zaman zirveye doğru koşmaya devam et. Başarı mutluluk getirir, huzur getirir... Yolun açık, başarıların daim olsun…

Sonuçlarınızı Paylaşın:

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir