Google Adsense Kodu

Tüketici Davranışları – Çalışma Testi (12)

Tüketici Davranışları – Çalışma Testi (12)

1. Aşağıdakilerden hangisi farklılaştırılmamış pazarlama stratejisi uygulamasıdır?

Doğru! Yanlış!

2. Aşağıdakilerden hangisi değişim süreci koşullarından biridir?

Doğru! Yanlış!

3. "Tüketici karar verirken pek çok içsel, dışsal, demografik ve durumsal değişkenden etkilenir. Bunun yanı sıra zamana duyarlılık bir diğer özellik olarak ortaya çıkar." Aşağıdaki hangi tüketici davranış özelliğinden bahsedilmektedir?

Doğru! Yanlış!

4. Aşağıdakilerden hangileri Pazarı bölümlendirmede sağlanması gereken koşullardandır?

Doğru! Yanlış!

5. Hafta sonuna özel indirimi kaçırmak istemeyen bir tüketicinin hiç aklında yokken bahçe masa ve sandalyesi satın alması tüketici edinme davranışı perspektiflerinden hangisine verilebilecek bir örnektir?

Doğru! Yanlış!

6. Paradigma kavramının tanımı aşağıdaki seçeneklerden hangisinde doğru olarak verilmiştir?

Doğru! Yanlış!

7. "Ümran Hanım'ın yapacağı iş seyahatine ilişkin uçak biletini sekreteri satın almıştır." Bu satın almada sekreterin rolü aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru! Yanlış!

8. Aşağıdakilerden hangisi tüketimin yaşamımızın içine yerleşmesinin yarattığı sıkıntılardan biri değildir?

Doğru! Yanlış!

9. Aşağıda ifade edilen tüketici satın alma karar süreci aşamaları, aşağıdaki seçeneklerin hangisinde doğru sırasıyla verilmiştir?

Doğru! Yanlış!

10. Arkadaşlarıyla sinemaya gitme isteğini ailesine ileten çocuk tüketici davranışı bakımından hangi rolü yerine getirmiş olur?

Doğru! Yanlış!

11. “Biz kızartılmış patates değil, kızartmanın çıkardığı o eşsiz sesi satıyoruz” diyen bir işletme tüketici davranışlarına hangi perspektiften bakıyordur?

Doğru! Yanlış!

12. Aylık veya yıllık temelde ortalama olarak dışarıda yemek yemeye para ayrılması, aşağıdaki tüketici davranışında disiplinlerarası araştırma konularından hangisini ilgilendirmektedir?

Doğru! Yanlış!

13. Aşağıdakilerden hangisi pazar bölümlendirmenin yanıt aramaya çalıştığı sorulardan biri değildir?

Doğru! Yanlış!

14. Aşağıdakilerden hangisi davranışsal değişkenler arasında yer almamaktadır?

Doğru! Yanlış!

15. “Üretilen bir otomobilin düşük karbon emisyonuna sahip olması” aşağıdaki konumlandırma stratejilerinden hangisine örnektir?

Doğru! Yanlış!

16. Aşağıdakilerden hangisi pazar bölümlendirmenin amaçlarındandır?

Doğru! Yanlış!

17. Herhangi bir şeyin yokluğunu hissedip gerilim yaşamaya ne ad verilir?

Doğru! Yanlış!

18. Ruh halinin bireyler üzerindeki etkileriyle ilgili olarak aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?

Doğru! Yanlış!

19. İndirimin olduğu ve pazarlığın yapıldığı zamanlardaki alışveriş aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru! Yanlış!

20. Aşağıda verilenlerden hangisi hedonik alışveriş motivasyonları başlığı altında değerlendirilemez?

Doğru! Yanlış!

2019-2020 - Tüketici Davranışları - Vize Deneme Sınavı

Durumun hiç iyi gözükmüyor. Çalışmanız gerekiyor. Hem de çok ve kaliteli çalışmanız gerekiyor. Çalışmadan, emek sarfetmeden kim başarılı olmuş ki sen olacaksın. Tembelliği bırakıp, çalışmaya başla. Hemen şimdi… Acele et, zaman çabuk geçiyor… Unutma; Başarı, hazırlık ve fırsatın buluştuğu yerdir.

Herhalde dersine şöyle bir bakıp geçmişsin. Çalışacaksın, çalışmadan olmaz. Emek sarfetmeden hiç olmaz. Çalışırsan başarılı olmaman için hiçbir sebep yok. Başarı, her gün tekrarlanan küçük çabaların toplamıdır. Vaktin mi yok? Hiç sanmıyorum. Telefona, televizyona ayırdığın zamanın azını derslerine ayırırsan bu iş olur ve olacaktır. Neden olmasın ki? Çok geç değil…

Sonuca göre başarınız orta hallice gözüküyor. Ne iyisin ne de kötüsün diyebiliriz… Böyle de olmaz deyip hatanı telafi etmek için, kendine söz vermelisin. Daha başarılı olmanın yolu çalışmaktan, emek sarfetmekden geçiyor. Bunu unutma… İnat et ve başar. Başarmak için kendi iradenizin her şeyden çok daha önemli olduğunu asla unutmayın. Başarmak senin de hakkın...

Durumunu değerlendirecek olursak, iyiye yakınsın. Ama zirvede de değilsin. Niye değilsin? Biraz daha çaba gösterirsen, daha başarılı olacaksın gibi gözüküyor. Bundan sonra daha iyi olacağım, daha çok çalışacağım diye kendine söz ver ve inatla, azimle yoluna devam et. İnsan bir şeyi ciddi olarak istemeye görsün, hiçbir şey erişilemeyecek kadar yükseklerde değildir. Daha iyi olacaksın, emin olunuz…

Gayet iyi durumdasın ve başarılısın. Ancak, bu sonucu görüp de kendini bırakma. Başarının devamlı ve düzenli, kaliteli bir çalışmanın sonucunda geldiği hiç unutma. Her zaman zirveye doğru koşmaya devam et. Başarı mutluluk getirir, huzur getirir... Yolun açık, başarıların daim olsun…