Dosyalama ve Arşivleme – Çalışma Testi (1)

Dosyalama ve Arşivleme – Çalışma Testi (1)

1 ) Çalışanların sosyal güvenlik hakları ile ilgili başvurulacak olan Sosyal Sigortalar Kanunu hangi belge türleri kapsamında yer alır?

Doğru! Yanlış!

2 ) Aşağıdaki ifadelerden hangisi kayıt oluşturma amaçlarından biri değildir?

Doğru! Yanlış!

3 ) Aşağıdakilerden hangisi sunum formatına göre manyetik belgelerden biridir?

Doğru! Yanlış!

4) Bir yazının, hesabın, tarihin, numaranın vb. nin ya da kopyasının bir yerde yazılı olarak bulunmasını ifade eden kavram aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru! Yanlış!

5 ) Aşağıdakilerden hangisi kayıt yönetim programları tasarlanırken göz önünde bulundurulması gerekenlerden biri değildir?

Doğru! Yanlış!

6 ) “Erdemlerin en büyüğü bilimdir, bilgeliktir” cümlesi aşağıdaki düşünürlerden hangisine aittir?

Doğru! Yanlış!

7 ) Bilginin nasıl kullanılacağına karar verildiği takdirde, ----------------- yorumlanarak bilgiye dönüşebilmektedir. Cümlede boş bırakılan yeri seçeneklerden hangisi doğru şekilde tamamlar?

Doğru! Yanlış!

8) Örgütsel faaliyetler kapsamında ele alınan belgelerin elektronik ortama aktarılması ya da elektronik ortamda oluşturularak depolanması, ulaşılması ve transfer edilmesi süreci ne olarak isimlendirilir?

Doğru! Yanlış!

9 ) Hisse senetleri, antlaşmalar ne tür belgeler olarak adlandırılır?

Doğru! Yanlış!

10 ) Dosyalardaki belgelere hızlı bir biçimde ulaşmak gerekir. Bu yüzden etkin bir dosyalama sisteminde, belgelere ulaşım süresinin aşağıdakilerden hangisi olması beklenir?

Doğru! Yanlış!

Dosyalama Arşivleme - Çalışma Testi
Durumun hiç iyi gözükmüyor. Çalışmanız gerekiyor. Hem de çok ve kaliteli çalışmanız gerekiyor. Çalışmadan, emek sarfetmeden kim başarılı olmuş ki sen olacaksın. Tembelliği bırakıp, çalışmaya başla. Hemen şimdi… Acele et, zaman çabuk geçiyor… Unutma; Başarı, hazırlık ve fırsatın buluştuğu yerdir.
Herhalde dersine şöyle bir bakıp geçmişsin. Çalışacaksın, çalışmadan olmaz. Emek sarfetmeden hiç olmaz. Çalışırsan başarılı olmaman için hiçbir sebep yok. Başarı, her gün tekrarlanan küçük çabaların toplamıdır. Vaktin mi yok? Hiç sanmıyorum. Telefona, televizyona ayırdığın zamanın azını derslerine ayırırsan bu iş olur ve olacaktır. Neden olmasın ki? Çok geç değil…
Sonuca göre durumunuz orta hallice gözüküyor. Ne iyisin ne de kötüsün diyebiliriz… Böyle de olmaz deyip hatanı telafi etmek için, kendine söz vermelisin. Daha başarılı olmanın yolu çalışmaktan, emek sarfetmekden geçiyor. Bunu unutma… İnat et ve başar. Başarmak için kendi iradenizin her şeyden çok daha önemli olduğunu asla unutmayın. Başarmak senin de hakkın...
Durumunu değerlendirecek olursak, iyiye yakınsın. Ama zirvede de değilsin. Niye değilsin? Biraz daha çaba gösterirsen, daha başarılı olacaksın gibi gözüküyor. Bundan sonra daha iyi olacağım, daha çok çalışacağım diye kendine söz ver ve inatla, azimle yoluna devam et. İnsan bir şeyi ciddi olarak istemeye görsün, hiçbir şey erişilemeyecek kadar yükseklerde değildir. Daha iyi olacaksın, emin olunuz…
Gayet iyi durumdasın ve başarılısın. Ancak, bu sonucu görüp de kendini bırakma. Başarının devamlı ve düzenli, kaliteli bir çalışmanın sonucunda geldiği hiç unutma. Her zaman zirveye doğru koşmaya devam et. Başarı mutluluk getirir, huzur getirir... Yolun açık, başarıların daim olsun…

Sonuçlarınızı Paylaşın: