Dosyalama Arşivleme – Çalışma Testi

1 ) Yazı ve yazıların toplanmasının başlangıcının temelini hangi faaliyetler oluşturmaktadır?

Doğru! Yanlış!

2) Toplam kalite yönetimi açısından bilgi ve belge merkezlerinde kalitenin sağlanmasını ifade eden maddeler yukarıda verilenlerden hangileridir?

Doğru! Yanlış!

3) Aşağıdakilerden hangisi bilgi ve belge merkezlerinin dünya çapındaki farklı isimlerinden biri değildir?

Doğru! Yanlış!

4) Aşağıdakilerden hangisi bilgi ve belge merkezlerinde etik ilkelerinin çeşitli uygulama alanları arasında yer almamaktadır?

Doğru! Yanlış!

5) Avrupa'da bilgi ve belge merkezlerine yönelik heyetler hangi dönemde oluşturulmuştur?

Doğru! Yanlış!

6) Yukarıda verilenlerden hangisi/hangileri bilgi ve belge merkezleri yöneticilerinin, sorunları belirlemek ve daha sonra gidermek için sormaları gereken sorular arasındadır?

Doğru! Yanlış!

7) Aşağıda verilenlerden hangisi Müzeler için en doğru tanımdır?

Doğru! Yanlış!

8) 'Bilgi profesyonelleri; geniş ve karmaşık yapıdaki bir toplumun gerçek bilgi gereksinimlerini karşılarken kişilerin haklarını gözetmeli, sansüre karşı çıkmalı, bilginin önemini vurgulamalı ve bilgiye erişimde fırsat eşitliğini yüceltmelidir' şeklinde tanımlanan bilgi profesyonellerinin sahip olması gereken sorumluluk nasıl adlandırılmıştır?

Doğru! Yanlış!

9) Yukarıda verilenlerden hangisi/hangileri toplam kalite yönetimi açısından bilgi ve belge yönetimi kapsamındadır?

Doğru! Yanlış!

10) Basılmış ya da basılmamış bilgi değerine sahip tüm dokümanların toplandığı, arandıklarında en kolay bulunabilecek şekilde organize edildiği, özellikle hizmete sunulduğu ve ödünç verildiği kurumlara ne ad verilir?

Doğru! Yanlış!

Dosyalama Arşivleme - Çalışma Testi
Durumun hiç iyi gözükmüyor. Çalışmanız gerekiyor. Hem de çok ve kaliteli çalışmanız gerekiyor. Çalışmadan, emek sarfetmeden kim başarılı olmuş ki sen olacaksın. Tembelliği bırakıp, çalışmaya başla. Hemen şimdi… Acele et, zaman çabuk geçiyor… Unutma; Başarı, hazırlık ve fırsatın buluştuğu yerdir.
Herhalde dersine şöyle bir bakıp geçmişsin. Çalışacaksın, çalışmadan olmaz. Emek sarfetmeden hiç olmaz. Çalışırsan başarılı olmaman için hiçbir sebep yok. Başarı, her gün tekrarlanan küçük çabaların toplamıdır. Vaktin mi yok? Hiç sanmıyorum. Telefona, televizyona ayırdığın zamanın azını derslerine ayırırsan bu iş olur ve olacaktır. Neden olmasın ki? Çok geç değil…
Sonuca göre durumunuz orta hallice gözüküyor. Ne iyisin ne de kötüsün diyebiliriz… Böyle de olmaz deyip hatanı telafi etmek için, kendine söz vermelisin. Daha başarılı olmanın yolu çalışmaktan, emek sarfetmekden geçiyor. Bunu unutma… İnat et ve başar. Başarmak için kendi iradenizin her şeyden çok daha önemli olduğunu asla unutmayın. Başarmak senin de hakkın...
Durumunu değerlendirecek olursak, iyiye yakınsın. Ama zirvede de değilsin. Niye değilsin? Biraz daha çaba gösterirsen, daha başarılı olacaksın gibi gözüküyor. Bundan sonra daha iyi olacağım, daha çok çalışacağım diye kendine söz ver ve inatla, azimle yoluna devam et. İnsan bir şeyi ciddi olarak istemeye görsün, hiçbir şey erişilemeyecek kadar yükseklerde değildir. Daha iyi olacaksın, emin olunuz…
Gayet iyi durumdasın ve başarılısın. Ancak, bu sonucu görüp de kendini bırakma. Başarının devamlı ve düzenli, kaliteli bir çalışmanın sonucunda geldiği hiç unutma. Her zaman zirveye doğru koşmaya devam et. Başarı mutluluk getirir, huzur getirir... Yolun açık, başarıların daim olsun…

Sonuçlarınızı Paylaşın:

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir