2014-2015 – Büro Teknolojileri – Vize Sınavı

1. Aşağıdakilerden hangisi üretim sisteminde yer alan “dönüşüm sürecinin” unsurlarından biridir?

Doğru! Yanlış!

2. Büro faaliyetlerinin yerine getirilmesi için kullanılan makine ve teçhizata ne ad verilir?

Doğru! Yanlış!

3. Bazı büro faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinde uygulanan önceden belirlenmiş işlem adımlarına ne ad verilir?

Doğru! Yanlış!

4. İnsan becerisine dayalı olarak elle yapılan işlerin makineler yoluyla otomatik olarak gerçekleştirilmesine ne ad verilir?

Doğru! Yanlış!

5. Belgelerin elde edildiği biçimden gerekli biçime dönüştürülmesine ne ad verilir?

Doğru! Yanlış!

6. Aşağıdaki çevrimiçi haberleşme araçlarından hangisi kullandığı VoIP teknolojisi sayesinde internet üzerinden telefon görüşmesi yapılmasını sağlayan bir yazılımdır?

Doğru! Yanlış!

7. Bir bilgisayar ağına bağlı olarak çalışan, bir bilgiyi veya programı paylaştıran ve kullanıcılara sunan bilgisayarlara ne ad verilir?

Doğru! Yanlış!

8. Aşağıdakilerden hangisi elektronik ticaretin yaygınlaşmasının nedenlerinden biri değildir?

Doğru! Yanlış!

9. Kredi kartı bilgileri verilmeden ödeme yapılmasını ve alınmasını sağlayan para transfer aracı aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru! Yanlış!

10. Kullanıcıların, takip ettikleri kişilerden gelen iletileri anında ana sayfalarında görüntüleyebildiği, mesajların 140 karakterle sınırlandırıldığı sosyal medya aracı aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru! Yanlış!

11. Google’da arama yapılan terimlerle alakalı reklamlar gösteren sistemin adı nedir?

Doğru! Yanlış!

12. Aşağıdakilerden hangisi Web 2.0’ın dört belirgin özelliğinden biri değildir?

Doğru! Yanlış!

13. Google arama sonuçları sayfasında imleci sonucun üzerinde bir süre beklettikten sonra, sonucu tıklamadan önce web sayfasının neye benzediğini görmemizi sağlayan özellik aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru! Yanlış!

14. Öğrenen ve öğretim elemanı arasında anlık etkileşimin olmadığı ve öğrenenin çalışma zamanı ve ne kadar süreyle çalışacağı kendisi tarafından belirlediği e-öğrenme türü aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru! Yanlış!

15. Aşağıdakilerden hangisi e-öğrenmenin yararlarından biri değildir?

Doğru! Yanlış!

16. Bilgisayar, video, CD veya DVD oynatıcısı gibi kaynaklardan aldığı sinyalleri çok daha büyük bir ölçekte görüntü olarak bir perdeye ya da duvara yansıtan araçlara ne ad verilir?

Doğru! Yanlış!

17. Belirli yazılımlar yardımıyla, farklı kişilerin eş zamanlı, karşılıklı yazışmasına olanak sağlayan teknoloji aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru! Yanlış!

18. Sesli konferans sisteminde katılımcıların konferansa katılmak için yapmış oldukları aramalarını alan ve yönlendiren sunucuya ne ad verilir?

Doğru! Yanlış!

19. Üzerine yazılan notları belleğine alabilen, anında yazılı çıktısını alabilen ve bilgisayara aktarabilen araçlara ne ad verilir?

Doğru! Yanlış!

20. Aşağıdakilerden hangisi yüz yüze iletişime yönelik bir teknolojidir?

Doğru! Yanlış!

2014-2015 - Büro Teknolojileri - Vize Sınavı
Durumun hiç iyi gözükmüyor. Çalışmanız gerekiyor. Hem de çok ve kaliteli çalışmanız gerekiyor. Çalışmadan, emek sarfetmeden kim başarılı olmuş ki sen olacaksın. Tembelliği bırakıp, çalışmaya başla. Hemen şimdi… Acele et, zaman çabuk geçiyor… Unutma; Başarı, hazırlık ve fırsatın buluştuğu yerdir.
Herhalde dersine şöyle bir bakıp geçmişsin. Çalışacaksın, çalışmadan olmaz. Emek sarfetmeden hiç olmaz. Çalışırsan başarılı olmaman için hiçbir sebep yok. Başarı, her gün tekrarlanan küçük çabaların toplamıdır. Vaktin mi yok? Hiç sanmıyorum. Telefona, televizyona ayırdığın zamanın azını derslerine ayırırsan bu iş olur ve olacaktır. Neden olmasın ki? Çok geç değil…
Sonuca göre durumunuz orta hallice gözüküyor. Ne iyisin ne de kötüsün diyebiliriz… Böyle de olmaz deyip hatanı telafi etmek için, kendine söz vermelisin. Daha başarılı olmanın yolu çalışmaktan, emek sarfetmekden geçiyor. Bunu unutma… İnat et ve başar. Başarmak için kendi iradenizin her şeyden çok daha önemli olduğunu asla unutmayın. Başarmak senin de hakkın...
Durumunu değerlendirecek olursak, iyiye yakınsın. Ama zirvede de değilsin. Niye değilsin? Biraz daha çaba gösterirsen, daha başarılı olacaksın gibi gözüküyor. Bundan sonra daha iyi olacağım, daha çok çalışacağım diye kendine söz ver ve inatla, azimle yoluna devam et. İnsan bir şeyi ciddi olarak istemeye görsün, hiçbir şey erişilemeyecek kadar yükseklerde değildir. Daha iyi olacaksın, emin olunuz…
Gayet iyi durumdasın ve başarılısın. Ancak, bu sonucu görüp de kendini bırakma. Başarının devamlı ve düzenli, kaliteli bir çalışmanın sonucunda geldiği hiç unutma. Her zaman zirveye doğru koşmaya devam et. Başarı mutluluk getirir, huzur getirir... Yolun açık, başarıların daim olsun…

Sonuçlarınızı Paylaşın:

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir