Google Adsense Kodu

2013-2014 – Temel Bilgi Teknolojileri II – Final Sınavı

2013-2014 – Temel Bilgi Teknolojileri II – Final Sınavı

1. Bulut ortamında saklama hizmetlerinin en çok önem kazandığı dönem aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru! Yanlış!

2. Aşağıdaki hangisi Türkiye’nin ilk e-Devlet girişimlerinden biri değildir?

Doğru! Yanlış!

3. Aşağıdakilerden hangisi Bilgi Toplumu Stratejisi (DPT, 2006) öncelikli konularından biri değildir?

Doğru! Yanlış!

4. Aşağıdakilerden hangisi Akıllı Bilişimin gelişiminde en önemli rolü oynamıştır?

Doğru! Yanlış!

5. “Kullanıcılar eseri kopyalayabilir, dağıtabilir, görüntüleyebilir, kullanabilir ve ticari amaçlarla olmamak koşuluyla üzerinde değişiklik yaparak yeni eserler oluşturabilir.” şeklinde tanımlanan Creative Commons kullanım koşulu aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru! Yanlış!

6. Aşağıdakilerden hangisi MathType ile yapılabileceklerden biri değildir?

Doğru! Yanlış!

7. Aşağıdakilerden hangisi Bulut yapısındaki BT İş Modellerinden biridir?

Doğru! Yanlış!

8. Kültürün hızsal yaygınlaşmasının nedeni aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru! Yanlış!

9. Aşağıdakilerden hangisi sosyal paylaşım sitelerinin sakıncalarından biri değildir?

Doğru! Yanlış!

10. Verileri toplayıp yerleştirdikten sonra bunları otomatik işlemlere tabi tutma olanağı veren manyetik sisteme ne ad verilir?

Doğru! Yanlış!

11. Aşağıdakilerden hangisi Bulut Bilişimin kullanıcılara sağladığı faydalardan biri değildir?

Doğru! Yanlış!

12. Aşağıdakilerden hangisi değerlendirme türlerinden biri değildir?

Doğru! Yanlış!

13. Kişisel Öğrenme Ortamında Birebir Ağ Oluşturma etkinliğinde kullanılan Web 2.0 araç kümesi aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru! Yanlış!

14. Bilgisayardaki hard diski ve hafızayı virüslere karşı tarayarak bulduğu virüsleri bilgisayardan silmeye çalışan yazılımlardır. Yukarıda tanımı verilen kavram aşağıdakilerden hangisidir?

Doğru! Yanlış!

15. Hadoop nedir?

Doğru! Yanlış!

16. Sosyal paylaşım sitelerinde gizlilik ve güvenlik ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

Doğru! Yanlış!

17. Aşağıdaki ana etkenlerden hangilerinin oluşması e-Devletin gerçekleşmesi için gereklidir?

Doğru! Yanlış!

18. Kamu kurumlarının e-dönüşümü ile ilgili aşağıdaki temel sorunlardan hangisi son zamanlarda göreceli bir azalma eğilimine girmiştir?

Doğru! Yanlış!

19. Aşağıdaki giriş çıkış uçlarından hangisi anakarta bağlı değildir?

Doğru! Yanlış!

20. Bilgisayarda casus yazılım olup olmadığını kontrol eden ve bilgisayardan kaldırılmasını sağlayan güvenlik yazılımına ne ad verilir?

Doğru! Yanlış!

2013-2014 - Temel Bilgi Teknolojileri II - Final Sınavı
Durumun hiç iyi gözükmüyor. Çalışmanız gerekiyor. Hem de çok ve kaliteli çalışmanız gerekiyor. Çalışmadan, emek sarfetmeden kim başarılı olmuş ki sen olacaksın. Tembelliği bırakıp, çalışmaya başla. Hemen şimdi… Acele et, zaman çabuk geçiyor… Unutma; Başarı, hazırlık ve fırsatın buluştuğu yerdir.
Herhalde dersine şöyle bir bakıp geçmişsin. Çalışacaksın, çalışmadan olmaz. Emek sarfetmeden hiç olmaz. Çalışırsan başarılı olmaman için hiçbir sebep yok. Başarı, her gün tekrarlanan küçük çabaların toplamıdır. Vaktin mi yok? Hiç sanmıyorum. Telefona, televizyona ayırdığın zamanın azını derslerine ayırırsan bu iş olur ve olacaktır. Neden olmasın ki? Çok geç değil…
Sonuca göre durumunuz orta hallice gözüküyor. Ne iyisin ne de kötüsün diyebiliriz… Böyle de olmaz deyip hatanı telafi etmek için, kendine söz vermelisin. Daha başarılı olmanın yolu çalışmaktan, emek sarfetmekden geçiyor. Bunu unutma… İnat et ve başar. Başarmak için kendi iradenizin her şeyden çok daha önemli olduğunu asla unutmayın. Başarmak senin de hakkın...
Durumunu değerlendirecek olursak, iyiye yakınsın. Ama zirvede de değilsin. Niye değilsin? Biraz daha çaba gösterirsen, daha başarılı olacaksın gibi gözüküyor. Bundan sonra daha iyi olacağım, daha çok çalışacağım diye kendine söz ver ve inatla, azimle yoluna devam et. İnsan bir şeyi ciddi olarak istemeye görsün, hiçbir şey erişilemeyecek kadar yükseklerde değildir. Daha iyi olacaksın, emin olunuz…
Gayet iyi durumdasın ve başarılısın. Ancak, bu sonucu görüp de kendini bırakma. Başarının devamlı ve düzenli, kaliteli bir çalışmanın sonucunda geldiği hiç unutma. Her zaman zirveye doğru koşmaya devam et. Başarı mutluluk getirir, huzur getirir... Yolun açık, başarıların daim olsun…

Sonuçlarınızı Paylaşın: